ד"ר אורי פרקש

  • img4
  • img5
  • img1
  • img2
  • img3

 

טכניקת הרדמה מקומית Wide Awake

באופן היסטורי, בניתוחים של היד נעשה שימוש בחוסם עורקים על מנת לאפשר למנתח שדה ניתוחי ללא דם. כיוון שמטופלים מסוגלים "לסבול" את תחושת הלחץ של חוסם העורקים למשך מספר דקות בודדות בלבד, ניתן היה לבצע בהרדמה מקומית רק ניתוחים קצרים, כגון שחרור התעלה הקרפלית או שחרור אצבע הדק.  ניתוחים מורכבים וממושכים יותר בוצעו תחת הרדמה כללית בלבד, עם כל הסיכונים הכרוכים בכך, ולרוב באשפוז מלא בבית החולים.

בשנת 2013, במהלך הפגישה של החברה הישראלית לכירורגיה של היד, ד"ר ללונד מקנדה לימד והדגים את טכניקת ההרדמה המקומית Wide Awake, בה נעשה שימוש בתוספת של אדרנלין לחומר ההרדמה המקומית. בכך מושג אפקט של כיווץ כלי הדם בשדה הניתוחי, דבר המונע דימום במהלך הניתוח, ומייתר את הצורך בשימוש בחוסם עורקים. ביצוע הניתוח בהרדמה מקומית חוסך סיכונים למטופל הכרוכים במתן טשטוש, הרדמה כללית ושימוש בחוסם עורקים, ומאפשר למנתח לטפל בצורה מיטבית ברקמות הרכות. כיוון שהמטופל ער במהלך הניתוח, הוא יכול להניע את היד והאצבעות, ומתחיל למעשה את תהליך השיקום כבר במהלך הניתוח. ד"ר אורי פרקש, אשר התנסה בטכניקת ההרדמה הזו במהלך התמחותו בקנדה, הינו ממנתחי הידיים המובילים בארץ בשימוש בשיטה זו. בכך מתאפשר לו לבצע מגוון של ניתוחים מורכבים וארוכים יותר בהרדמה מקומית בלבד. גם ניתוחים "קצרים” בהם נעשה שימוש בטכניקת ההרדמה Wide Awake, נעשים ללא שימוש בחוסם עורקים, דבר המונע תחושת כאב וסבל מיותר למנותח.

חבלות ומחלות שכיחות של היד

מימין נמצאים קישורים למידע על חבלות ומחלות שכיחות של היד בהן מטפל ד"ר פרקש. המידע המוצג בדף זה נועד להתרשמות כללית בלבד ואינו מהווה המלצה לטיפול או תחליף לאבחון מקצועי ע"י רופא מומחה.


צור קשר


כתובתינו:רח' העבודה 5, גבעת שמואל
טלפון: 0539956313
מייל: urifarkash@gmail.com
בחזרה למעלה